Jak zkopírovat seznam adresářů či souborů do textové podoby

Tak jsem zase po čase řešila neobvyklý úkol. Bylo potřeba dostat skupinu adresářů do textové podoby. Samozřejmě mě první napadlo v Průzkumníkovi označit vše za pomoci CTRl+A, což samozřejmě šlo, ale dál už CTRL+C a CTRL+V nepřekopírovalo nic podle mých představ.

Co s tím? V horním řádku Průzkumníka za pomoci CTRL+C si do schránky zkopírovat přístupovou cestu k cíli, kde jsou ony zmíněné adresáře/platí i pro soubory. Otevřít si internetový prohlížeč, zkoušela jsem to v MS EDGE, kde jsem do řádku adresy vložila za pomoci CTRL+V onu zkopírovanou cestu a ejhle měla jsem před sebou ony adresáře v trochu jiné podobě v okně prohlížeče, a tam mi pak už CTRL+A (označit vše) a CTRL+C (zkopírovat) zafunovalo “správně”. Otevřela jsem si Poznámkový blok, abych vložené zbavila případnáho formátování, než ho pak složitě odstraňovat jinde, třeba ve Wordu a s pomocí CTRL+V vložila. Pak už jsem si to přenesla do Wordu a s pomocí pár úprav získala potřebný výsledek.
Asi to nebude cesta pro superdlouhé adresářové či souborové skupiny, nicméně i tak mi to přijde lepší, než to jakkoli přepisovat.
Třeba se to hodí i někomu jinému.