PDF24 Tools – a ještě jeden online PDF editor

Poslední dobou, jak koukám, nejvíc bojuji se soubory PDF. V práci mi na mé pozici nikdo nedá k dispozici nějaký funkční PDF editor, a tak hledám na internetu. Kupodivu jsem i docela úspěšná, zajímavých PDF editorů se objevilo v poslední době poměrně dost.

Nyní jsem hledala nějaký editor, který by uměl OCR technologii (samozřejmě některé to umějí, ale obvykle už právě za tuto funkci chtějí zaplatit). A díky hledání mi tak přišel do cesty další on-line PDF editor, dokonce existující i v české mutaci:
PDF24 Tools

Líbí se mi, že má zvýrazněné i nějaké zajímavé editační funkce, co se týče třeba přidávání obrázků, začerňování (používané kupříkladu u smluv), změny pořadí stránek, a právě také zmíněné OCR – tedy rozpoznávání textů z grafického typu souboru, tj. řekněme třeba z “naskenovaného” PDF. Sice tato funkce není zdaleka dokonalá, ale na to, že je zadarmo, může u nějakých lepších typů PDF skenů docela pomoci.

Pořád lepší, než text přepisovat slovo od slova. Kvalitativně horší a komplikované skeny samozřejmě nezachrání, ale některé on-line editory nemají zdarma OCR v žádné formě, tak aspoň takto.

Tvůrcům podobných online editorů patří dík. 🙂